JM Kemora ja Kansallinen Rallicross 19-20.8
Lauantaina 19.8 ajetaan Kemoran moottoriradalla jokamiesluokan kilpailu. Sunnuntaina 20.8 radalla nähdään Kansallinen rallicross, sekä Crosskart challenge!
Liput 10€ / päivä (alle 12 vuotiaat ilmaiseksi). Kilpailun startti klo 11 molempina päivinä. Sähköinen käsiesite osoitteessa: www.kokua.fi/ohjelma
Tervetuloa kilpailemaan ja katsomaan vauhdikasta viikonloppua Kemoraan!
JM ParasTeam-kilpailu
ParasTeam-Kilpailun joukkue muodostetaan kolmesta eri luokassa ajavasta kilpailijasta. (ajettavat luokat: Yleinen, Naiset/Nuoret/Papat limittäin ja EVK. Tämä myös ajojärjestys)
Yksi kilpailija voi kerätä pisteitä vain yhdelle joukkueelle ja vain yhdestä luokasta. Vain voittaja joukkue palkitaan muistoesineillä ja S-Ryhmän lahjakorteilla. Kaikki ParasTeam-kilpailun osallistumismaksut jaetaan takaisin lahjakortteina +500€. (esim 10.joukkuetta*100€+500€=1500€ edestä S-Ryhmän lahjakortteja)
Lisätiedot ilmoittautumiseen, sekä tarkemmat säännöt löydät sivulta: https://kokua.fi/parasteam-kilpailun-saannot/
Linkit:
https://www.autourheilu.fi/lajit/jokamiehenluokka/
https://www.autourheilu.fi/lajit/rallicross/kansallinen-rallicross/